AKTUALNOŚCI

archiwum
20.12.2013

MSZA OFIARUJĄCA DZIEŁO "KUSTODII" BOŻEMU MIŁOSIERDZIU I MARII DZIEWICY

Dnia 19go grudnia w Kaplicy Bazyliki Bożego Miłosierdzia miała miejsce Msza dla członków Grupy „KUSTODIA”. Na Mszy tej uroczyście zostało powierzone to dzieło Bożemu Miłosierdziu i Dziewicy Marii. Mszę celebrował dla nas ks. Mirosław Żak. Po Eucharystii, każdy otrzymał koszulkę z logo Kustodii.

Oto Tekst naszego Ofiarowania:

TEKST OFIAROWANIE GRUPY KUSTODIA BOŻEMU MIŁOSIERDZIU I NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNIE.

 

Boże Ojcze Miłosierny, kiedy dopełniło się dzieło, którego wykonanie powierzyłeś Synowi na ziemi, zesłałeś w dzień zielonych świąt Ducha Świętego, który mieszka w Kościele, a także w sercach wiernych jak w świątyni. Duch Święty uposaża Kościół w rozmaite dary hierarchicznei charyzmatyczne i przy ich pomocy nim kieruje oraz owocami swoimi go przyozdabia. Wśród tych darów szczególne miejsce zajmuje Sakrament kapłaństwa, który według stopni jest udzielany powołanym przez Jezusa mężczyznom. Dzisiaj gdy obserwujemy gwałtowny atak zła na kapłanów wzbudziłeś w nas pragnienie modlitwy i ofiary w ich intencji.

Dziękujemy Ci Ojcze za grupę „Kustodia”. Dziękujemy

Ci za wszystkich modlących się i pokutujących w intencji kapłanów. Pragniemy wzywając wstawiennictwa Matki Najświętszej, Świętego Józefa Oblubieńca Maryi, Świętych Aniołów i Archaniołów, oraz wszystkich świętych powierzyć się Tobie. Oddajemy ci wszystkich członków grupy „Kustodia” i prosimy, abyś przyjął nasze modlitwy, umartwienia i krzyże dnia codziennego jako ofiarę w intencji wszystkich poświęconych Tobie w Sakramencie kapłaństwa.

Rozpalajw każdym członku „Kustodii” coraz większą miłość do Jezusa naszego Panai Zbawiciela, a przez to napełniaj nas coraz większą miłością do kapłanów Jezusa i wzbudzaj w nas coraz większe pragnienie troski o to, by każdy Kapłan stał się całkowicie oddany Służbie Bogu, by nie bał się najwyższej ofiary byleby pozyskać duszę dla Pana, by za nic miał wszystkie radości i dobra tego świata, które chętnie straci w zamian za głoszenie Twojej Chwały.

Ciebie Mario prosimy o szczególną ochronę i wstawiennictwo, a zwłaszcza o szczególną łaskę obrony przed złym. Tobie oddajemy wszystkie nasze inicjatywy, nasze pomysłyi działania, każdego członka naszej grupy. Tobie zawierzamy każdego Kapłana dla którego chcemy być pomocą i ofiarą. Spraw Najświętsza Panno abyśmy umieli odczytywać Twoją wolę. Chroń nas przed konfliktami, czy podziałem, a w szczególności daj nam Kapłanów pełnych Miłości do Ciebie, Mocy, Męstwa, Radykalizmu, pełnych zapału i odwagi by docierać

z Twoim Słowem na koniec świata. Amen